YouSongs logo podporujeme Ukrajinu v jejím boji proti ruskému agresorovi

Vítejte ve vašem zpěvníku s akordy na kytaru a ukulele. Zadejte název písničky nebo autora.

Kytara - barré akordy

Začínáme na kytaru

V tomto článku se podíváme na přehled základních barré akordů na kytaru. Zjistíme, jak tyto akordy správně držet a jak je používat v praxi.

Zde je stručný průvodce, který vám pomůže pochopit a ovládnout tyto důležité prvky kytarového hraní. S naším přehledem základních barré akordů budete připraveni na další úroveň vašeho hudebního rozvoje.

Zde je několik rad, jak se učit hrát barré akordy na kytaru:

Správná poloha prstů: Začněte cvičit s prstem, který bude hrát barré akord, ve správné poloze. Držte prst pevně na strunách, těsně za hmatníkem, aby vytvořil co nejčistší zvuk.

Posilování prstů: Barré akordy vyžadují silný a vytrvalý stisk prstů. Cvičte posilování prstů pomocí cvičení, jako jsou opakované stahování a uvolňování prstů.

Postupný přechod: Začněte s jednoduššími barré akordy, jako je F nebo Hmi. Postupně se pak přesouvejte ke složitějším akordům, jakmile si osvojíte správnou techniku a sílu v prstech.

  

 

Pomocí akordových diagramů: Používejte akordové diagramy pro vizuální pomoc při učení se barré akordů. To vám pomůže lépe porozumět tomu, jak jsou prsty umístěny na hmatníku. Příklady akordových diagramů:

FF#G#HmiCmi
 
Ukázka posunu barré akordů po hmatníku od barré akordu F po barré akord E

 

Guitar neck background image Guitar barre chord moving image
Posun: 0 - První text
F
F

 

 

Ukázka posunu barré akordů po hmatníku od barré akordu A#mi po barré akord Ami
Guitar neck background image Guitar barre chord moving image
Posun: 0 - První text
F
F

 

 

Cvičení s metronomem: Cvičte hrát barré akordy s metronomem, abyste si osvojili správný rytmus a tempo. Postupně zvyšujte rychlost, jakmile se cítíte pohodlněji s daným akordem.

Trpělivost a vytrvalost: Naučit se hrát barré akordy může trvat nějaký čas, než si osvojíte správnou techniku a sílu v prstech. Buďte trpěliví a pravidelně cvičte, abyste dosáhli pokroku.

 

Zpět na kategorii: Začínáme na kytaru