Detail akce: Bratři Ebenové

Bratři Ebenové

středa 13.12.2023 od 20:00

Dům kultury, Kladno

Prodejce: Smsticket.cz, pro nákup vstupenek budete přesměrováni na oficiální stránky prodejce.

Bratři Ebenové

13.12.2023 od 20:00

Dům kultury, nám. Sítná 3127, Kladno Najít ubytování

 

- VIP VSTUPENKY DO 1.ŘADY V PŘEDPRODEJI POUZE V DUNDEE JAMU:
Dundee Jam, nám. Svobody 1626, Kladno, otevřeno denně od 17:00,
www.dundeejam.cz

- VSTUPENKY ON-LINE V SÍTI SMSTICKET V PŘEDPRODEJI DO 12.12.2024

- VSTUPENKY NA MÍSTĚ V DK KLADNO V PRODEJI OD 19:00 ZA 750 KČ

 

Kladenský music club Dundee Jam Vás srdečně zve na vánoční koncert Bratří Ebenů, který se uskuteční 13.prosince 2023 od 20:00 v Domě kultury Kladno. 

- BRATŘI EBENOVÉ PŘEDSTAVÍ NOVÉ ALBUM

- DUNDEE JAM SLAVÍ CELÉ ČTVRTSTOLETÍ

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka) s novým albem „Co my víme“.

V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

1.9.2023 vydala kapela již 6. řadové album s názvem „Co my víme“. Album obsahuje 13 nových skladeb (LP pak o jednu méně). Autorem všech (hudby i textu) je Marek Eben. Výjimku tvoří instrumentální skladba Clafoutis, jejímž autorem je nejmladší z bratrů David. Album bylo natočeno ve studiu Birdland studios (Povážská Bystrica) kmenovým zvukařem kapely Tomášem Jaklem a za dozoru producenta a kytaristy kapely Pavla Skály. Kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových kapelu tvoří Pavel Skála (kytary), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas a basová kytara). Na albu se objeví také několik hostů – Pavel Fischer na housle nebo dětský pěvecký sbor Radost Praha se sbormistrem Janem Pirnerem. Mixu alba se ujal legendární britský zvukař Phill Brown. Ten je v hudební branži velmi známou osobností - z výčtu ikon hudebního průmyslu, pro které pracoval jmenujme Led Zeppelin, David Bowie, Cat Stevens, Bob Marley, Jimi Hendrix, Pink Floyd nebo Dido a celá řada dalších. Mastering byl svěřen neméně slavnému britskému inženýrovi Denisovi Blackhamovi. Grafiky se ujal dlouholetý spolupracovník kapely, Karel Haloun s Luďkem Kubíkem. Fotografie k albu pořídil Dušan Tománek.

Vstupenky zakoupíte v síti smsticket a v music clubu Dundee Jam na nám. Svobody 1626 v Kladně, t. 312242827, www.dundeejam.cz    

Zařazeno v kategoriích:

Koncert | Jazz | Pop | Rock | Hudba