Detail akce: Újezdské babí léto 2024

Újezdské babí léto 2024

pátek 16.08.2024 od 19:00

Přírodní areál SDH, Dolní Újezd

Prodejce: Ticketstream.cz, pro nákup vstupenek budete přesměrováni na oficiální stránky prodejce.

Újezdské babí léto 2024

16.08.2024 od 19:00

Přírodní areál SDH, , Dolní Újezd Najít ubytování

Tento projekt (festival) nemá komerční charakter, protože folkový festival je akce alternativní kultury v našem kraji. Je to ukázka jednoho ze zdánlivě „úzkých“ kulturních žánrů, který je na naší scéně. „Úzkých“ jsem raději dal do uvozovek, protože návštěvníci mohou zjistit, že tento styl hudby může mít i dosti blízko k jazzu nebo i rocku.

 Letos v roce 2024 se uskuteční 16. – 17. srpna již 31. ročník tradičního festivalu folkové, blugrasové, trampské a country hudby „ÚJEZDSKÉ BABÍ LÉTO“ (ÚBL).

 V průběhu minulých ročníků se ÚBL stal jedním z nejvýznamnějších festivalů nejen v Pardubickém kraji, ale je známý i v dalších krajích České ale i Slovenské republiky, o čemž svědčí písemné i e-mailové ohlasy našich návštěvníků. ÚBL spolupracuje s Asociací folkové, trampské a country hudby v ČR i s realizačním týmem české Porty. Náš festival je prezentován mimo jiné také v mediích a tiskem s nadregionální i celorepublikovou působností, např. Rádio Proglas, Český rozhlas Pardubice, Country rádio Praha. Stále je zveřejněn i na internetových stránkách www.ujezdskebabileto.cz.

 Festival se vždy koná dva dny (pátek, sobota). V tomto roce bude v pátek program od 19.00 hodin, kde vystoupí 4 – 5 účinkujících do cca 24.00 hodin a druhý den v sobotu od 13.00 hodin do nočních hodin je hlavní program, kde postupně vystoupí a představí se 8 – 10 kapel a zpěváků.

 Na nadcházejícím 31. ročníku festivalu budou mít opět možnost účinkovat i neprofesionální amatérské a začínající kapely vzešlé z konkurzu pořádaného námi pořadateli festivalu ÚBL a také talent Rádia Country a vítěz Porty.

 Financování našeho projektu se snažíme zajistit z více různých zdrojů. Část je financovaná příjmy ze vstupného, druhá část z příjmu za prováděnou reklamu a třetí část je financována z grantů obcí a kraje. Snažíme se mít vyrovnaný a velice hospodárný rozpočet akce.

     Za finanční podporu festivalu ÚBL, který je také velkou propagací Pardubického kraje, předem děkujeme.Poskytované slevy

Jsou poskytovány slevy ZTP, ZTP/P a dětské. Všechny tyto vstupenky lze zakoupit online.
děti do 6 let (včetně) zdarma.

Zlevněné vstupné platí pouze pro jednotlivé dny a je nutné si zakoupit samostatně pátek a sobotu.


Program 31. ročníku festivalu folkové a country hudby ÚJEZDSKÉ BABÍ LÉTO 2024.

PÁTEK 16. srpna 2024 od 19.00 hodin

Tomáš Kočko a Orchestr, Lenka Slabá a Triolla, Vítěz Porty, Jan Nedvěd mladší, Alfasrnec


SOBOTA 17. srpna 2024 od 13.00 hodin

Tomáš Klus a Jirka Kučerovský, Pouta (20 let), Lokálka (50 let), Pavlína Jíšová s Adéla a Olda Bohadlo, Epydemye, Tomáš Bartoušek a Paralela (talent Country radia), Žalman a spol., Faux Pase Fonet (konkurz ÚBL)

Mapa akce není bohužel k dispozici.

Zařazeno v kategoriích:

FESTIVAL